Phone
Email Adresimiz
info@isikyapi.com
Instagram
Twitter
Facebook
Facebook Sayfamız
Linkedın
Youtube

IŞIK YAPI,

   IŞIK YAPI Limited şirket olarak 2001 yılında Trabzon'da kuruldu. İlkin IŞIKLAR PAZARLAMA A.Ş'nin piyasaya sunduğu klinker ürünlerin bölgede dağıtımını yaptı, sonrasında gazbeton ve detay ürünlerini yine hinderlandında ki müşterilerine ulaştırdı.     
    Eskitme ve patlatma mermer üretim tesisini kurdu. Süreç içinde portföye katılan yeni ürünler ise; Ateş tuğlası, refrakterler, perlitli kiremit ve detayları, bims, giydirme cephe,  metal  alt yapı ürünleri, alüminyum ve ekleşikleri, ısı, su, ses ve nem yalıtım ürünleri,  demir-çelik ürünleri, doğal taşlar, kültür taş ve tuğlalar, kayrak taşı vb.. biçiminde ifade edilebilir.    
    Her ürün grubunda farklılık gösterecek biçimde ellinin üzerinde  yetkili satış noktası ile müşterilerimize hizmet sunmaktan mutluluk duymaktayız.    
    Şirket 2014 yılında nevi değişikliğine giderek IŞIK YAPI A.Ş ünvanını aldı.    

   Faaliyet alanımız için de temsil ettiği firmalar;

 

 

     Klinker belki milyonlarca yıldır bilinen minerallerdendir .Su ile hamur haline getirilmesinin sonrası ateşi bulan insanoğlu klinkeri pişirmeyi öğrenmiş,kolayca şekil alma özelliğini keşfetmiş ve yaşamı kolaylaştıracak ürünleri üretmeyi başarmıştır. Cotto İtalyancadan dilimize geçmiş pişmiş anlamında kullanılan bir terimdir. Yine terakota ise pişmiş toprak anlamına gelen dilimize yerleşmiş bir terimdir.İkisi de aynı ürünü tanımlamak için kullanılırlar. Terakotaya da cotto  klinker hammaddeden üretilenler için yalnızca kullanılmaz , seramik, keramik vb.. ürünler içinde kullanıldığını bilmekte olduğumuz ticari tanımlardandır.
     Klinkerden üretilen cotto  kare, dikdörtgen, altıgen, sekizgen vb şekillerde ve farklı ölçülerdedir. Ülkemizde genelde 24x24 cm ,30x30 cm,20x40 cm ebatlarında 1 -2 cm aralığındaki kalınlıklarda daha çok kırmız renk üretilen fakat kahve,sarı ve diğer renklerde de üretildiğini bildiğimiz kaymazlık özelliği nedeniyle havuz kenarı,galeri vb yerlerde tercihan kullanılan,cephe kaplamalarındaki etkisi nedeniyle mimarların,yapımcıların tercih ettiği ürünlerdendir. Devamı...     

HAKKIMIZDA
DOĞAL TAŞLAR OMAŞ
KLİNKER TUĞLA IŞIKLAR
GAZBETON YTONG
GAZBETON BETONG
PERLİTLİ KİREMİT PERSAN KİREMİT
BİMS KALEBLOKBİMS
KÜLTÜR TAŞI-TUĞLASI MUNDOSTONE
ATEŞ TUĞLA-REFRAKTER ÇAYTAŞ
METAL SİSTEMLER AGS METAL
TİCARİ ÜRÜNLER
İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bize Ulaşın...